dan pena kimdir

Dan Pena Kimdir?

Amerikalı multimilyoner iş adamı ve mentor Dan Pena aslında kimdir? İskoçya’da bir şatoda yaşayan bu adam ne iş yapar? Dan Pena servetini nasıl edindi? Şimdilerde ise bizzat kalesinde ve Youtube üzerinden gençlere nasıl high performans people (yüksek performans gösteren insan) olunur dersi veren Dan Pena hakkında uzun soluklu bir yazıya adımınızı attınız. Geleceğin genç iş adamlarına ücretli ve ücretsiz mentorluk yapan Dan Pena hakkında bir yazı derlemeyi kendime bir borç olarak görüyorum. Çayınızı, kahvenizi alın ve koltuğunuza yayılın. Biz de Dan Pena kimdir sorusunu kendisinin hayatını anlatarak başlayalım.

Dan Pena Hayatı – Dan Pena Kimdir?

Dan Pena 10 ağustos 1945 yılında, Manuel ve Amy Pena çiftinin oğlu olarak Florida eyaletinde dünyaya geldi. Daha sonra ailesiyle birlikte çocukluk yıllarının geçeceği doğu Los Angeles, California eyaletine taşındılar. Yaşadığı semt o yıllarda suç ve şiddetin kol gezdiği tabiri caizse bir getto idi. Mahallenin o bölümünde yaşayan çocuklar topluma adapte olabilmek ve hayatta kalabilmek için erkenden olgunlaşmak zorundaydı. Dan Pena sokaklarda öğrendiklerinin kendisini ileride çok büyük bir iş adamı yapacağından habersiz bir şekilde, 1963 yılında Reseda lisesinden mezun oldu.

Dan’in babası Manuel ise rütbeli bir ikinci dünya savaşı ve Kore savaşı gazisiydi. Daha sonra CIA için çalıştı ve Kennedy suikastını araştıran ekibin başında görev aldı. Demir gibi sert olan bu adam çocuklarına sevgisini asla göstermezdi. Dan’in başı polisle sık sık belaya girerken babası asla bağlantılarını kullanarak ona yardımcı olmadı ve nezarethanede sayısız geceler geçirmesinde katkıda bulundu. Hatta yeri geldi polis arkadaşlarına Dan’i bir güzel dövmelerini tembihledi. Çünkü bütün bunların onu daha disiplinli ve daha düzgün bir insan yapacağına inanıyordu. Tabi bu derslerin hiç biri Dan’e bir şey öğretemedi. Ta ki Dan askeriyeye katılana kadar.

Dan Pena Serveti

2020 yılında tahmini serveti 450 milyon dolar olan Dan Pena İskoçya’da bir kalede hayatını sürdürüyor. Kendisine 50 milyar dolarlık adam denmesinin sebebi mentorluk yaparak yetiştirdiği gençlerin 50 milyar dolarlık pazar hacmine ulaşması. 2020 yılında ise Dan Pena mentorluk eğitimi alan iş adamlarının toplam iş hacminin 6 trilyon dolara ulaştığı söyleniyor.

Dan Pena Kitapları

Your first 100 million (İlk 100 milyon doların.)

QLA’s 50 Billion Dollar Man (Quantum Sıçrama Avantajının 50 milyar dolarlık adamı)

QLA (Quantum Sıçrama Avantajı)

3 Day QLA Seminar 1995 (Üç günlük Quantım Sıçrama Avantajı Semineri 1995)

Creating a Deal Flow (İş Anlaşması Akışı Oluşturma)

Investigation and Analysis of Deals (İş anlaşmalarının analizi ve araştırması)

Financing your Dreams (Hayallerini finanse et)

Reveals 7 Secrets For Super Success (Dan Pena süper başarının 7 sırrını açıklıyor.)

Quantum Leap Advantage Nedir? QLA

QLA yani Quantum Leap Advantage (Quantum Sıçrama Avantajı) Dan Pena tarafından bulunmuş, 40 yılı aşkın bir süredir uygulanan ve başarısı kanıtlanmış bir başarı metodolojisidir. Dan Pena 1993 yılından beri bu metodolojiyi kullanarak binlerce iş adamı yetiştirdi ve yüzlerce multimilyoner oluşturdu. Dan Pena kitaplarını ve seminerlerini kendi web sitesi üzerinden ücretsiz veriyor. Hatta youtube üzerinde bile derslerini bulabilirsiniz. Ayrıca isteyenler 5 bin dolar ücret ödeyerek 1 hafta boyunca İskoçya’da bizzat Dan Pena’nın kalesinde kendisinden özel ders alabilirler.

Quantum Leap Advantage ilke ve öğretileri ise şunlar:

  • Hayatta istediklerini elde etmenin sırrı.
  • Büyük işler yöneterek zengin olmadığı halde mentor, influencer, eğitmen v.b. sıfatlar edinerek insanlara hayal satan şarlatanların yalanları ve başarının anahtarı.
  • Ne olursa olsun odağını kaybetmemeyi ve dikkat dağınıklıklarını hayattan çıkartmayı.
  • Başarılı insanların hata, yanlış ve zorluklarla nasıl başa çıktığını.
  • Stress ile başa çıkma.
  • Sıfırdan kaynak yaratma ve rüya takımı oluşturma.
  • Para kazandıracak fırsatları görebilme.
  • Ve iş hayatı ile Dan Pena’nın sayısız tecrübesi.

Dan Pena Kimdir Sorusunun Cevabı

Bir zamanların haylaz delikanlısı, subay rütbeli ordu personeli, petrol şirketi sahibi ve ceo. Şimdi ise İskoçya’daki kalesinde iş hayatına dair dersler veren bir mentor. Dan Pena Kimdir sorusunun cevabını elimden geldiğince vermeye çalıştım. Eğer Dan Pena hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız kendi sitesine ve youtube kanallarına bakabilirsiniz. Bir başka yazıda görüşmek üzere hoşçakalın.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir