upload yaparak para kazanma

Upload Yaparak Para Kazanmak

2019 yılıyla birlikte 4.4 milyar insanın erişiminin olduğu internet dünyasında sadece bir günde on belkide yüz milyonlarca dosya çeşitli sebeplerle upload ve download ediliyor. Peki siz sadece upload yaparak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazımızda internet aleminin en eski para kazanma yöntemlerinden biri olan, upload yaparak para kazanmayı ele alacağız. Ayrıca piyasa mevcut olan en iyi indirme başına para veren siteler listesini sizlerle paylaşıyorum.

Upload yaparak nasıl para kazanırım?

İnternette kendi sistemlerini kullanmanız karşılığında size güzel paralar ödeyen bir çok upload sitesi bulunmaktadır. Yapmanız gereken tek şey dosyalarınızı tercih ettiğiniz para kazandıran upload sitelerinden birine yükleyerek indirme linkini bloglar, forumlar, kendi web siteniz ve sosyal medya aracılığıyla arkadaşlarınızla ve diğer herkesle paylaşmak. Dosyanız her indirildiğinde para kazanmanızın yanında sizin dosyanızı daha hızlı ve reklamsız indirmek için yapılan premium alımlarından da belirli yüzdelerde komisyon kazanabilirsiniz.

Bazılarınızın ama internetim çok yavaş dediğini duyar gibiyim. Yüklediğiniz dosyanın boyutundan çok indirilme sayısı sizin için önemli. Her ne kadar dosyanın boyutu da kazancınızı etkilese de küçük boyutlu dosyalarınız, büyük boyutlu dosyalar gibi ürkütücü olmadıkları için daha çok indirilerek sürümden kazanmanızı sağlayacaklardır.

indirme başına para veren siteler

Neler upload edebilirim?

İlk önce seçtiğiniz upload servisinin çalışma politikasına bir göz gezdirmenizi öneririm. Bazı upload servislerinin çalıntı, telifli ve uygunsuz içerik(afedersiniz porno) gibi upload yapmanıza izin vermediği kategorileri olabilir. Yasaklı kategorileri eledikten sonra önünüzdeki neredeyse sınırsız seçeneklerin arasından seçim yapmak size kalmış. Ben bu tarz dosyaları yükleyerek şurada paylaşırsam epey bir kişi indirir dediğiniz ne varsa hemen o konsept dahilinde uploada başlayabilirsiniz. Aklınıza hiç bir şey gelmiyorsa daha önce sizin bizzat upload sitelerinden indirdiğiniz dosyaları düşünerek, bir fizibilite çıkartarak taklit yoluyla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

en iyi upload yaparak para kazanma

Belkide hali hazırda çeşitli dosyaları websitenizde/bloğunuzda paylaşıyorsunuz. Eğer dosyalarınızı yüklediğiniz upload servisinin monetize/para kazandırma fonksiyonu yoksa, dosyalarınızı aşağıda incelediğimiz en iyi, en güvenilir ve en çok para kazandıran upload sitelerine taşımanızın vakti geldi. Pek çok parametrenin göz önünde bulundurulduğu özenle hazırlanmış listemize hep birlikte göz atalım.

En İyi Upload Yaparak Para Kazanma Sitesi

İndirme başına para veren bu siteler sayesinde upload yaparak para kazanma fazlasıyla kolay. Yapmanız gerekenler ise üye olmak, dosya yüklemek ve dosyalarınız indirildikçe para kazanmak.

Turbobit / Costaction

turbobit para

Ortaklık / ödeme sistemini costaction sitesine bağlayan turbobit 2009 yılından beri hizmet veren köklü bir upload şirketidir. Turbobit’de yükleyeceğiniz dosyalarınızın boyutu ve miktarı için sınır bulunmamaktadır. Minimum çekim tutarı yalnızca $10 olan turbobit, arayüzü ve panelinin kullanım kolaylığı ve Türkçe olmasının yanında ödeme oranlarınında görece yüksek olması sebebiyle turbobit para kazanma listemize birinci sıradan giriş yapmıştır ve upload yaparak para kazanma sitelerinin en başında gelir.

İstediğiniz zaman değiştirebileceğiniz 3 farklı para kazanma planı olan turbobit, size en uygun olduğunu düşündüğünüz planı seçmenize olanak tanır. Hedef kitlenizi ve planları inceleyerek, indirme başı, satış başı ve ikisini birden içeren karışık tarifelerden kendiniz için en uygun ve en kazançlı olanı seçebilir, memnun kalmadığınız zaman değiştirebilirsiniz.

Turbobit para kazanma tarifeleri:

  • Satış ve İndirme Başına Para Kazanmak
1000 indirme başına kazanç*Premium satış komisyonu*Premium tarife uzatma komisyonu*
$7%40%30
  • Sadece İndirme Başına Para Kazanmak
Yüklenen Dosya Boyutu1000 İndirme Başı Kazanç*
0.5MB-5MB$2
5MB-10MB$3
10MB-50MB$4
50MB-100MB$6
100MB-250MB$8
250MB-1500MB$13
+1500MB$16
  • Sadece Premium Satışı Başına Para Kazanmak
Premium Satış Komisyonu*Premium Tarife Uzatma Komisyonu*
%60%40

Yukarıdaki kazanç oranları Türkiye’den yapılan indirmeler ve premium alımlar için geçerlidir. Avrupa ve kuzey Amerika ülkelerinden yapılan alımlar ve indirmeler için bu kazanç oranları daha yüksektir.

Turbobit'e Katıl!

Fileupload

ppd upload yaparak para

280.000 üyesi ile hızla büyüyen file-upload, bu zamana kadar yapmış olduğu 460.000$ üzerinde toplam ödeme ile güvenilir upload siteleri arasında hızla yerini almıştır. Ücretsiz indirme hızının diğer siteler gibi yavaş olmaması ve kullanıcılarını boğmaması sebebiyle listemize 2. sıradan giriş yapan file-upload 100gb üzerinde bir depolama alanı sunar. Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinden yapılan her 1000 download başı 6$-7$ arası, diğer ülkelerden yapılan indirmeler için 2$-3$ ödeme yapan file-upload’ın belirlemiş olduğu minimum çekim tutarı yalnızca 1$ dır.

Fileupload'a Katıl!

Depositfiles / Halileo

depositfiles upload yaparak para

Depositfiles 2006 yılında kurulmuş olup indirme başına ödeme yapan en eski ve en güvenilir upload sitelerinin başında gelir. 90 gün gibi epey uzun bir depolama süresi sunar. Dosyanız her indirildiğinde bu 90 gün başa sarar. Yani 88 gün indirilmeyen dosyanız 89. günde indirilse dahi sayaç sıfırlanır ve bir 90 gün daha dosyanız sistemde kalır. Depositfiles da turbobit gibi para kazandırma sistemlerini yönetmesi için bir internet promosyon ajansı olan halileo ile anlaşmalıdır.

1000 indirme başına ülkelere göre değişen $5 ile $25 arasında bir ödeme yapan depositfiles, minimum çekim tutarını $20 olarak belirlemiştir. Depositfiles’ın minimum çekim tutarı biraz yüksek olsa da ödemelerin hiç bir zaman gecikmemesi ve köklü bir şirket olması sebebiyle en çok tercih edilen upload sitelerinden biridir.

Depositfiles'a Katıl!

Userscloud

indirme başına para veren siteler

2018 yılında kurulan userscloud tamamen ücretsiz bir online bulut depolama sistemidir. 1000 indirme başına kazandırdığı para, ülkelere göre 1$5$ arasında değişkenlik gösterir. Çekim talimatı verildikten sonra en geç 24 saat içinde ödeme garantisi sunan userscloud, minimum çekim tutarını yalnızca $5 olarak belirlemiştir.

Userscloud'a Katıl!

Rapidgator

rapidgator para

2010 yılında hizmete başlayan rapidgator hızı ve güvenilirliğiyle kısa sürede dikkatleri toplayıp üst düzey upload siteleri arasında yerini almıştır. Sınırsız depolama alanı, tamamen ücretsiz olması ve hızlı indirme gibi özellikleri bünyesinde bulunduran rapidgator’ın arayüzü de Türkçe dil desteklidir. En hızlı upload sitesi olan rapidgator’e hemen dosya yükle para kazan!

Ülke Grupları 1 – 50 MB 50 – 100 MB 100 – 250 MB 250 – 500 MB 500 – 1000 MB > 1000 MB
I $3 $5 $7 $10 $20 $40
II $1 $3 $5 $6 $7 $10
III $1 $1 $1.5 $2 $2.5 $3
IV $0.5 $0.5 $0.5 $0.5 $0.5 $0.5
Tüm fiyatlar 1000 indirme için geçerlidir

*Ülke grupları: 

I: Belgium, Canada, Germany, Spain, France, United Kingdom, Netherlands, Poland, Saudi Arabia, United States

II: Andorra, United Arab Emirates, Austria, Australia, Switzerland, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Finland, Ireland, Israel, Isle of Man, Italy, Japan, Kuwait, Monaco, Norway, New Zealand, Portugal, Qatar, Russian Federation, Sweden, Singapore, South Africa

III: Argentina, Bulgaria, Brazil, Dominican Republic, Estonia, Greece, Hong Kong, Hungary, Korea, Republic of, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Mauritius, Malaysia, Oman, Slovenia, Turkey, Ukraine
 
IV: Diğer hepsi

Minimum ödeme tutarı $15.

Rapidgator'a Katıl!

Up-4ever

bulut sistemi

  • Depolama alanı: 120GB
  • Minimum çekim tutarı: $1
  • 1000 indirme başı kazanç Türkiye için: $3 Avrupa ülkeleri için: $7

Up-4ever'a Katıl!

Up-load

internetten para kazan

  • Depolama alanı: 20gb
  • Minimum çekim tutarı $5
  • 1000 indirme başı kazanç Türkiye için: $3 Avrupa ülkeleri için: $5-$23

Up-load'a Katıl!

Dropapk – İndirme Başına Para Veren Siteler

indirme para

Listemizde yer alan Upload yaparak indirme başı para kazanabileceğiniz son sitemiz dropapk oluyor. Bu sitenin bir numaralı artısı sınırsız dosya yükleme hakkı sunması. Ayrıca görüntülenme, indirilme ve kazançları anlık olarak takip etmenize olanak tanıyan bir kullanıcı paneli de mevcut. Kesinlikle bazı indirme siteleri gibi ücretsiz kullanıcılara yavaş indirme hızı vermiyor. Dosyalarınız gayet hızlı bir şekilde indirilebilir ve inerken bilgisayarı boğan, ağır ve yanıltıcı reklamlara maruz bırakmaz. Üye olduktan sonra PPD(Pay Per Download) yani indirme başı ödeme seçeneğini seçersiniz her 1000 indirilmeye 20 dolar ile 1 dolar arasında kazanç elde edebilirsiniz. Bu ödemelerin değişkenliği dosyanın boyutuna ve indiren kişilerin yaşadığı ülkeye göre belirleniyor. Minimum çekim tutarları 5 dolar olan Dropapk üzerinden ödemelerinizi paypal, webmoney, skrill ve bitcoin yoluyla alabilirsiniz.

Dropapk'ye Katıl!


Upload yaparak para kazanmanın en güzel yanı, paylaştığınız linklerinizi link kısaltma servisleri aracılığıyla kısaltarak paylaşmak. Böylece hem indirilme başına, hemde tıklanma başına para kazanarak gelirimizi ikiye katlayabiliriz. Tabi kullanıcı dosyayı indirmek için biraz bekleyecek ama sonuçta dosyayı ücretsiz bir şekilde sunuyoruz. Biraz reklam izlemenin kime ne zararı olabilir ki?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi her gün milyonlarca dosyanın paylaşıldığı bu internet sisteminden para kazanmak hiç olmadığı kadar kolay ve hiç bir uzmanlık gerektirmiyor. Sizde kıyısından köşesinden bu yöntemle yavaş yavaş para kazanmaya başlayabilir hatta biraz emek verip güzel paralar kazanabilirsiniz. Değerli okurlarımız istek, arzu, soru ve önerilerinizi yorum kısmına bırakmaktan çekinmeyiniz. Hepinize bol kazançlar!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir