contabo nasıl

Contabo Nasıl Bir Hosting? 2021

Contabo tam 2003 yılından beri hizmet veren ve alanının en iyilerinden biri olan bir hosting markasıdır. Almanya kökenli olan bu markanın bütün servislerinde, profesyonel Alman kalitesini sonuna kadar hissediyorsunuz. Şöyle adam akıllı bir VPS hosting paketi almayı düşünenlerin ilk tercihi olan Contabo hakkında biraz konuşalım öyleyse.

Contabo Giriş

Neden Contabo’yu Tercih Etmeliyim?

contabo 2021

Çünkü hosting hususlarında güvenilirlik, hız ve kullanıcı desteği denildiği zaman akla ilk olarak Contabo geliyor. Ayrıca Contabo sektörün liderleri arasında olduğu için rakiplerine nazaran kullanıcılarına daha uygun fiyatlar belirlemiş.

Trustpilot, Facebook, Google, Hostadvice, Hostsearch ve Hosttest gibi sayısız kullanıcı inceleme sitelerinde ise hep rakiplerinin önünde. Yani anlayacağınız bu hosting firmasıyla çalışan insanların neredeyse tamamı almış olduğu hizmetten memnun olmuş. 180 ülkede 100.000 rakamının üzerinde müşterisi olması da cabası.

Yani kısaca Avrupa’nın en büyüğü olan Contabo, sayısız özelliği ile premium bir deneyim sunuyor. Eğer kalitesiz ve yavaş hosting paketlerinden illallah ettiyseniz, yeni hosting sağlayıcınız olarak elit Contabo’yu tercih edebilirsiniz.

Peki şimdi soruyorsunuz hiç mi Contabo eksi yönü yok? Şöyle söyleyelim eğer ödemenizi 15 gün geciktirirseniz sunucunuzu geçici olarak kapatıyorlar. Tekrardan sunucunun açılması ücreti ise 15 euro civarında. Onun haricinde Contabo için başka bir eksi yön aklıma gelmiyor.

Contabo Neden Bu Kadar Ucuz?

contabo fiyatları

Hosting işlemleri için çok sayıda fiziksel sunucu gerekir. Bu fiziksel sunucuları sağlayan firmaların ise başında Amazon ve Google geliyor. Genelde hosting firmaları bu iki dev sağlayıcıdan sunucuları kiralıyorlar. Ardından bu kiralamış oldukları sunucular ile müşterilerine hosting satıyorlar. Contabo ise bu işi farklı bir yoldan yapmayı tercih etmiş. Sunucuları başka bir yerden kiralamak yerine bizzat kendileri satın alarak merkezleri olan Almanya üzerinde kurmuşlar. Bu yapmış oldukları uzun süreli yatırımın meyvelerini de zaman içerisinde bu şekilde topladılar. Sağ olsunlar biz de sayelerinde ucuz ve kaliteli VPS hosting paketlerine ulaşmış olduk.

Contabo Fiyatları

Yukarıda bulunan link sizi VPS sayfasına yönlendiriyor. Oradan özelliklere ve fiyatlara bakabilirsiniz. Aslen dört adet VPS paketi var. Sizin sitelerinizin sayısına ve trafiğine göre uygun bir paket seçmeniz gerekmekte. Fiyatlar aylık 5€ ile 27€ arasında değişiyor. Ancak sitenizde yüzlerce ve binlerce sayfa yoksa en uygun paket işinizi görecektir. Çünkü en düşük pakette bile 8 GB Ram, 4 vCPU ve 200 GB SSD özellikleri kullanıcılara sunulmuş

Contabo Yorumları

contabo yorum

Contabo kullanan kullanıcıların yorumları fazlasıyla pozitif durumda. Ben genelde Contabo için ve diğer hosting paketleri için ilk olarak Trustpilot sitesine bakıyorum. Ardından bir de Türklerin yorumlarını öğrenmek için ekşi başlığına göz gezdiriyorum. Şimdi bu VPS hosting için sadece bu saymış olduğum iki sitede değil diğer bütün sitelerde fazlasıyla olumlu yorum var. İsterseniz Truspilot yorumlarına buradan bakabilirsiniz.

Genelde yorumlar çok şükür sağlam ve hızlı bir hosting paketine kavuştum olarak atılmış. Tabi insanlar diğer hosting paketlerinden bezmiş durumdalar. Sonunda hızlı bir pakete geçince o gelen mutluluk ve rahatlama ile olumlu yorum göndermeleri çok doğal. Contabo yorum hususunu da böylece üstünkörü anlatmış oldum. Vakit ayırdığınız için teşekkürler. Ben de bu hosting servisini bizzat öneriyorum. Siz de yorum, istek ve görüşlerinizi aşağıdaki bölümden bizlerle paylaşmayı unutmayın. Tekrar görüşmek dileğiyle, hoşça kalın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir