2019 airdrop listesi

Güncel Airdrop Listesi – Airdrop Nedir?

Yeni bir kripto para çıkartan firma ve borsaların ücretsiz bir şekilde kripto para dağıtmasına airdrop denir. 2020 güncel airdrop listesi içinde bu firmaları bulabilirsiniz. Airdrop yapılmasının arkasındaki asıl amaç yeni çıkan kripto para biriminin tanıtımını yapmak ve dağıtarak piyasa oluşturmaktır. Genelde bu paralardan kazanabilmek için basit bir üye kaydı yapılması kafidir. Yeni çıkan kripto para biriminin kullandığı teknolojisi, altyapısı ve yapılan reklam kampanyası ne kadar başarılıysa piyasa değeri de o kadar yüksek olur. Kimi airdroplar için sadece üye olmanız yeterli olduğu gibi, kimilerinde de sosyal medya paylaşımı, çekiliş ve arkadaş daveti gibi ön koşullar bulunabilir. Bir kaç başlık altında Airdrop mevzusunu detaylıca açıklamaya çalıştım. Eğer genel bilgilere hakimseniz direkt aşağıda incelediğimiz 2020 güncel airdrop listesi bölümüne geçebilirsiniz.

Airdrop ve Bounty Neden Yapılır?

airdrop

Yeni kripto para çıkartan firmalar kendi paralarını tanıtmak için bir kısmını dağıtma yoluna gidiyorlar. Hem piyasaya girmeden önce on binlerce kişiye coinlerini tanıtmış oluyorlar, hem de kendi coinlerinin alım satım piyasasını canlandırmış oluyorlar. Yani bounty ve airdrop için iki tarafında kazandığı bir pazarlama stratejisi diyebiliriz. Şirketler para birimleri yeterli tanınırlığa ulaşıldıktan sonra Airdrop yapmayı sonlandırır. Yani airdrop bir bakıma ilk gelenin kaptığı bir ödüldür. Bu nedenle airdrop peşinde olanlar gündemi takip etmeli ve elini çabuk tutmalı.

Airdrop Bounty Nedir?

Sadece üye olarak para kazanılan sisteme Airdrop, çeşitli görevler tamamlayarak para kazanılan sisteme de bounty denir. Bounty sistemi sosyal medyada takip etme, paylaşım yapma, arkadaş daveti ve telegram grubuna katılma gibi ufak görevleri tamamladıktan sonra kripto para kazandırır. Güncel bountyler, airdroplara nazaran daha zahmetli olsalar da kazançları daha yüksektir. Bu görevlerin tek amacı piyasaya yeni sürülen kripto para biriminin tanınırlığını arttırmak ve reklamını yapmak. Ben ise airdrop veya bounty fark etmeksizin bütün kripto para dağıtan sistemlerle ilgileniyorum. Tabi ki herhangi bir para yatırmamak kaydı ile. Çünkü bu işi geleceği belirsiz bir kripto para birimine yatırım yapmak için değil para kazanmak için yapıyoruz.

Airdrop nasıl çekilir?

güncel airdrop bounty listesi

Airdrop gerçekleştiği sırada yeni çıkan kripto para biriminin gerçek bir değeri olmayabilir. Kazandığınız yeni coin, kripto para borsaları içinde işlem görene kadar beklemeniz ve ondan sonra satmanız gerekiyor. Borsaya katıldıktan sonra borsa üzerinden farklı kripto para birimleri ile değiştirebilir, fiyatı yükselmesi için bekleyebilir veya direkt banka hesabınıza çekim yapabileceksiniz yani tamamen size kalmış. Yeni çıkacak kripto paralar borsada işlem görene kadar para yatırmanızı ve yatırım yapmanızı önermiyorum. Hedef sadece bedava kripto paralar olmalı.

2020 Güncel Airdrop Listesi

Öncelikle belirtmeliyim ki bu yazıyı haftalık olarak update ediyorum. Paylaşmış olduğum 2020 güncel airdrop listesi sadece en güvenilir ve en kaliteli firmaların airdroplarını içermekte. Aralarından sadece aklınıza yatanlara kayıt olabileceğiniz gibi hepsine birden de kayıt olabilirsiniz. Şansınız bol olsun diyorum ve listeyi başlatıyorum.

Coinbase – Güncel Airdrop Listesi 2020

coinbase

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan coinbase, şu anda aktif olarak 6 tane altcoin’in airdrop kampanyasını yürütmekte. Bu tarz borsaların düzenlediği airdroplar en kolay olanlardır çünkü ekstradan cüzdan oluşturmanıza ve bir borsaya kayıt olmanıza gerek olmaz, direkt kendi içerisinde tek hesapta sizin kripto paralarınızı biriktirir. Coinbase aracılığıyla katılabileceğiniz güncel airdroplar ise şunlar; Orchid OXT airdrop, tezos xtz airdrop, dai airdrop, eos airdrop, stellar lumens xlm airdrop ve Basit Attention Token BAT airdrop olarak sıralanmıştır. Coinbase üzerinden airdrop kazanmak için ilk yapmanız gerek coinbase’e üye olmak. Üye olup airdrop etkinliğine katıldıktan sonra her airdrop’un 1 ve 2 dakika süreli tanıtım videosunu izliyorsunuz ve bu tanıtımı izlediğinizi tasdiklemek için basit 1-2 quiz sorusu cevaplıyorsunuz. Daha sonra kazandığınız coinleri coinbase borsasında değerlendire bileceğiniz gibi çekim de yapabilirsiniz yani tamamen size kalmış.

Ecoinofficial – Ecoin Airdrop

ecoin

30 gün içerisinde elde ettiği 2 milyon üzerinde kullanıcı sayısıyla birlikte en hızlı büyüyen kripto para borsası olarak start-up rekoru kıran ecoin nedir ne değildir birazcık açalım. Ecoin airdrop sayesinde her yeni üye olan kullanıcı üç buçuk dolar değerinde 600 ecoin kazanıyor. Doların bu kadar yükseldiği bu günlerde hiç de azımsanmayacak bir para. Ayrıca üye olduktan sonra arkadaşlarınızı davet ederseniz, davet başına yine ekstradan 600 ecoin kazanabilirsiniz. Bu kadar hızlı büyümesinin sebeplerinden birisi de demin bahsettiğim üyelik ve davetiye ödülleri. Bizzat kullandığım güvenilir airdrop şansı Ecoin listemizde yerini alıyor.

Felixo – Airdrop Kazandıran Türk Borsa

felixo airdrop

Epeydir hizmet veren Felixo, Türkiye merkezli bir kripto para borsasıdır. İçinde bitcoin, etherium, ripple ve stellar gibi en büyük kripto paralar işlem görüyor. Ama asıl bizi ilgilendiren kripto para Felixo sitesinin sahibi olduğu FLX yani felixo coin. Felixo airdrop sistemi o kadar eğlenceli ki elinizi sallasanız felixo coin kazanıyorsunuz. Sms onayı 500 felixo coin, döküman onayı 1500 felixo coin, arkadaş daveti 250 felixo coin, sosyal medya takipleri ve beğenileri 100 – 200 arası felixo coin kazandırıyor. Felixo Türkçe arayüzü ve gerektiğinde Türkçe destek imkanı sayesinde en etkili airdrop listesi içinde yerini alıyor. Şimdilik kapanışı Felixo ile yapıyorum ama merak etmeyin, yeni ve kazandıran airdrop şansları ortaya çıktığı vakit bu yazıyı güncelleyerek sizlerle paylaşacağım. Bu sırada yorumlarınızı paylaşmanız bizi fazlasıyla memnun edecektir. Son olarak hepinize bol kazançlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir